ÖZEL DERS

En az 10 yıl deneyimli öğretmenlerden özel ders almak için 0216 388 82 34 numaralı telefonumuzu arayınız.

🎓 Özel ders seçenekleri

1 Özel ders 40 dakika sürer, ücreti 80 TL'dir. Dersler en az 10 yıl deneyimli branş öğretmenleri tarafından işlenir. Özel dersler birebir alınabileceği gibi 2 kişi olarak ta alınabilir. 2 Kişi özel ders alımlarında özel ders bedeli yarı yarıya (40'ar TL) olarak uygulanmaktadır. Özel ders alabileceğiniz dersler matematik, fizik, kimya, biyoloji, geometri, Türkçe, sosyal bilgiler, fen bilimleri, İngilizce, edebiyat, tarih, dil ve anlatım dersleridir. Toplu özel ders alımlarında özel ders bedeli 70 TL'ye kadar düşebilmektedir.

ÖĞRETMENLER

En Az 10 Yıl Deneyimli
Branş Öğretmenleri

ÖZEL DERS YERİ

Mert Eğitim Merkezi
(Altıntepe/Maltepe)

ÖZEL DERS ÜCRETİ

1 Ders 40 Dakika Sürer.
Ücreti 80 TL'dir.

🎓 MAKALELER

özel ders

Özel ders, en az 10 yıl deneyimli öğretmenlerin öğrencilere konu anlatımı yaptıkları ve soru çözümleriyle destekledikleri eğitimlerin tamamıdır. Özel dersler Mert Eğitim Merkezi'nde birebir yapılabildiği gibi 2 kişi olarak birlikte de alınabilir. Öğrenciler 2 kişi özel ders aldıklarında özel ders bedelini yarı yarıya paylaşma imkanı bulur. Bu da veli ve öğrencilerin bütçelerini rahatlatan ve daha fazla ders alabilmelerine olanak sağlayan bir avantajdır.

Özel ders eğitimlerinde öğrenciler kısa sürede eksiklerini gidermek ve çoğu zaman sınava aldıkları 2 özel dersle girmek durumunda olmaktadır. Bu yaklaşım velilerin son safhada öğrencilerine yardımcı olmak istemeleri ile ilgilidir. Aslında daha önceden öğrencilerini takip etmeleri ve özel dersleri sınavdan önceki gün yerine daha önceden düzenli olarak almaları gerekmektedir. Bu sayede hem öğrenci öğrendiklerini kalıcı bir şekilde kavrar, hem de güzel sonuçlar elde eder.

Özel ders eğitimi tamamen bütçeye ve öğrencilerin temellerine bağlı olarak değişiklik gösteren bir eğitim biçimidir. Öğrenciler dilerse günde 8 özel ders eğitimi alabileceği gibi ayda 1 de alabilir. Bu tamamen öğrenci ve velilerin tercihlerine bağlıdır. Lakin bazı öğrenciler sınavdan önce yalnızca 1 ders alarak bir mucize olmasını beklemektedir. Bu yaklaşım son derece yanlış ve çoğu zaman sonuç getirmeyen bir yaklaşımdır. Düzenli özel ders almak başarılı olmanın, eksikleri gidererek güzel sonuçlar almanın püf noktasıdır.

Özel ders eğitimleri yalnızca 1 konunun anlaşılamaması durumunda uzun süre aralıklarla alınabilir. Bu öğrencinin o konuyu öğrenmek adına özel ders alması, o konudaki eksiğini gidermesi için oldukça faydalıdır. Deneyimli öğretmenler öğrencilere kısa sürede tüm konuları da anlatabilir. Lakin tam verim için dersler düzenli olarak işlenmeli, konu anlatımları ve soru çözümlerinden sonra verilen ödevler yapılarak bir sonraki derse gelinmeli, yapılamayan sorular çözülmeli, yeni konulara geçiş yapılmalı ve adım adım ilerlenmelidir.

Özel ders ücretleri kurumumuzun dışında alınmak istendiğinde oldukça yüksek rakamlara çıkabilir. Kurumuzun ücret politikası dışarıyla tamamen bağımsız, kurumumuzda çalışan öğretmenlerin dışarıda özel ders verdiği ücretler tamamen farklıdır. Kurumumuzda özel ders alan bir öğrencinin kurumumuzdan bir öğretmenle dışarıda özel ders yapmaları hem bütçeniz açısından zararlı hem de kurumumuz açısından yasaktır.

Özel ders bedelleri Mert Eğitim Merkezi'nde çevre kurum ve kuruluşlara nazaran son derece minimumda tutulmaktadır. Çok cüzi rakamlara öğrencilerin rahatlıkla özel ders alabilmeleri için olanak oluşturulmuştur. Hem tüm derslerden, hem de en az 10 yıl deneyimli, alanında uzman, branş öğretmenlerinden özel ders alabileceğiniz en nitelikli kurum Mert Eğitim Merkezi'dir.

birebir ders

Birebir ders eğitimleri en az 10 yıl deneyimli öğretmenler tarafından işlenen dersleri içerir. Bu dersler soru çözümleri ve konu anlatımları olarak birbirini tamamlayan derslerdir. Öğretmenler öğrencilere her dersin sonunda ödev vererek kısa sürede eksiklerini gidermeleri için ödevlerin bir sonraki derse getirilmesini ister. Öğrencilerin bu ödevleri zamanında yapması ve yapamadıkları soruları öğretmenlerine sormaları gelişimleri için oldukça önemlidir.

Birebir ders almak isteyen tüm öğrenciler 0216 388 82 34 numaralı telefondan randevu oluşturarak özel derslerini ayarlayabilir. Özel ders gün ve saatleri tamamen öğrenciye özel olarak ayarlanmaktadır. Özel ders alırken öğretmenin de uygun olduğu saatleri öğrenerek kendinize en uygun gün ve saati belirleyebilirsiniz. İster acil ihtiyaç halinde ister düzenli olarak özel ders alabilme imkanına sahipsiniz.

Birebir ders tamamen öğrenciye özel yapılmakta olup, öğrencinin hızına ve konuları kavrayıp soru çözebilecek niteliğe erişebilmesine göre ilerlemektedir. Öğrenci bir konuda zorlanıyorsa o konuyu hemen öğretmenine söyleyerek öğretmenin bir çalışma planı belirlemesinde yardımcı olabilir. O konuyu kapsamlı bir şekilde öğrenerek, o konu ile ilgili karşılaşılabilecek soruları çözebilecek niteliğe erişen öğrenci konuyu öğrenmiş kabul edilir.

Birebir ders eğitimleri toplu alınan özel ders paketleri kapsamında da alınabilir. Düzenli olarak haftalık bir ders programına bağlı kalarak çalışan öğrenci, deneyimli öğretmenler sayesinde kısa sürede fark edilir değişim sergiler. Sınıfında derse katılan, aldığı dersi seven, sorularını çözebilen bir öğrenci olarak nitelik kazanır. Başarılı olmanın çalışmayla gerçekleştiği sistemimizde öğrenci ne kadar çok soru çözer ve konu tekrarı yaparsa o kadar başarılı olacaktır.

Birebir ders veren öğretmenlerin tamamı okullarda görev alan branş öğretmenleridir. Aynı zamanda en az 10 yıl deneyim sahibi profesyonel branş öğretmenleri olan Mert Eğitim’in öğretmenleri, öğrencilerin derslerden mutlaka verim almasını ister. Bu uğurda verilen gayreti aile de öğrenciye ödevlerini yapmasında yardımcı olarak destek vermelidir. Aile ve öğretmenler arasında oluşan koordinasyon sayesinde öğrenci başarıya ulaşacaktır.

birebir özel ders

Birebir özel ders eğitimleri öğrencilerin deneyimli branş öğretmenlerinden aldığı birebir konu anlatımları ve soru çözümlerini içeren eğitimlerdir. Öğrenciler bu eğitimleri ister yüz yüze ister online olarak alabilir. Mert Eğitim Merkezi’nde bu iki seçenekte de aynı öğretmenler görev almakta, ders veren öğretmenler en az 10 yıl deneyimli branş öğretmenleri olmaktadır.

Birebir özel ders ile öğrencideki gelişimi gözlemledikten sonra, birebir dersin öğrenciye ne denli faydalı olduğunu gören veliler genellikle öğrencinin zorluk çektiği tüm derslerden destek almaktadır. Bu kapsamda oluşturulmuş özel ders paketlerinden faydalanarak özel ders bedelini bir miktar düşürebilirsiniz. Toplu özel ders almak hem daha avantajlı hem de daha verimli olmaktadır.

Birebir özel ders alırken toplu olarak almış ve haftalık olarak derslerini sabitlemiş öğrenci her hafta belirli derslerden destek alır. Okula destek, lise giriş sınavına hazırlık, üniversite giriş sınavına hazırlık amaçlarıyla alınabilecek birebir derslerle öğrenci hedeflerine oldukça yaklaşır. Her konu ve ayrıntı öğrenciye öğretilir, öğrencinin tek yapması gereken öğrendiklerini gözden geçirmek ve öğrendikleri ile ilgili bol bol soru çözmektir.

Birebir özel ders eğitimlerinde haftalık olarak sabitlenmiş dersler öğrenciye mutlaka verimli olur. Öğrenci her hafta okulda gördüğü konuları özel derslerle pekiştirmekte, okulda anlayamadığı yerleri özel derslerde öğretmenine rahatlıkla sorabilmekte, birebir olarak soruların nasıl yapılacağını öğrenmektedir. Veliler de öğretmenlerle tek tek görüşebilmekte, öğrencileri hakkında detaylı bilgi alabilmektedir.

Birebir özel ders eğitimlerinde işlenen konular, okulda kalabalık sınıflarda işlenen konulara göre çok daha fazla olmaktadır. Aynı zamanda bir öğrenci ile işlenen konu sayısı diğer öğrenci ile işlenen konu sayısına göre fazla veya az olabilir. Bu da öğrencinin bilgi birikimine, geçmişteki konulara ne kadar hakim olduğuna bağlıdır. Bu sebeple velilerin öğrencilerine destek almayı geciktirmemelerini öneririz.

tc-milli-egitim-bakanligi.png

2006'Dan Beri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı !

Mert Eğitim Merkezi özel ders ve kurs programları ile öğrencilerin geleceklerini şekillendiren profesyonel bir eğitim kurumudur.