COĞRAFYA ÖZEL DERS

En az 10 yıl deneyimli coğrafya öğretmenlerinden özel ders almak için 0216 388 82 34'ü arayınız !

🎓 Coğrafya Özel Ders

Mert Eğitim Merkezi'nde görev alan coğrafya öğretmenleri çevre okullarda görevli, 10 yılı aşkın süre deneyim sahibi, yüzlerce öğrenciye coğrafya özel ders vermiş ve verimli olmuş, başarılı sonuçlar almış eğitimcilerdir. Coğrafya özel ders eğitimi tüm sınıflar için alınabilir. Her sınıf için alanında uzman öğretmenler eğitim verir. Sizler de deneyimli coğrafya öğretmenlerinden özel ders almak için Mert Eğitim Merkezi'nin eğitim danışmanlarıyla görüşebilirsiniz.

ÖĞRETMENLER

Tüm derslere en az 10 yıl deneyimli branş öğretmenleri girer.

ÖZEL DERS YERİ

Mert Eğitim Merkezi
(Altıntepe/Maltepe)

ÖZEL DERS ÜCRETİ

1 ders 40 dakika sürer.
Ücret bilgisi için tıklayınız.

🎓 MAKALELER

Coğrafya Özel Ders

Coğrafya özel ders eğitimleri en az 10 yıl deneyimli coğrafya öğretmenleri tarafından verilmektedir. Tüm öğrenciler coğrafya özel dersinden faydalanarak kısa sürede eksiklerini giderebilir. İster okul sınavlarına ister LGS, YKS sınavlarına en az 10 yıl deneyimli öğretmenler tarafından hazırlanabilir. Deneyimli öğretmenlerden öğrenilen coğrafya konuları öğrencilerin hafızasında kalıcı yer edinmektedir. Bu durum da öğrencilerin sınavların coğrafya bölümünde yüksek performans sergilemelerini sağlamaktadır.

Coğrafya özel ders eğitimlerinin deneyimli coğrafya öğretmenleri tarafından verilmesi sayesinde öğrencilerin coğrafya sorularından korkmasına gerek kalmamaktadır. İşinde uzman coğrafya öğretmenlerinin öğrencilere konu anlatımlarını gerçekleştirerek püf noktaları göstermeleri sayesinde coğrafya soruları bir dezavantajdan avantaja dönmektedir. Coğrafya dersini iyi bir öğretmenden öğrendiniz mi? Mert Eğitim Merkezi’nde en az 10 yıl deneyimli coğrafya öğretmenlerinden kaliteli bir ders anlatımı dinleyebilirsiniz.

Coğrafya özel ders eğitimlerinde temel amaç okul sınavlarına hazırlanmak ve genellikle üniversite giriş sınavının coğrafya bölümlerine hazırlık yapmaktır. Özellikle sözel öğrencilerin daha da dikkatli olması gereken coğrafya dersi, sayısal öğrenciler için tolere edilebilmektedir. Bunu şöyle açıklayabiliriz; sözel öğrenciler genellikle matematik ve fenden eksik olduğundan bu eksiklerini coğrafya, tarih, edebiyat, Türkçe gibi sözel derslerden kapatmalıdır. Aksi takdirde başarı uzak görünmektedir. Sayısal bir öğrenci de sözeldeki eksikliğini sayısal derslerle yani matematik, fizik, kimya, biyoloji dersleriyle kapatabilmelidir.

Coğrafya özel ders alırken ister istediğiniz konudan isterseniz de müfredata bağlı bir şekilde sırasıyla alabilirsiniz. Dersler birebir olarak öğrenciye özel yapıldığından dersin konusunu veya öğrenmek istediğiniz bölümleri deneyimli öğretmenlerden öğrenebilirsiniz. Coğrafya öğretmenlerinin en iyileri Mert Eğitim Merkezi’nde görev almakta, tüm öğrenciler nitelikli coğrafya öğretmenlerinden faydalanabilmektedir. Sizler de notlarınızı yükseltmek ve sınavlara hazırlanmak amacıyla özel ders alabilir, üniversite giriş sınavına yönelik düzenli bir şekilde veya ihtiyaç halinde coğrafya dersinden özel ders alabilirsiniz.

Coğrafya özel ders eğitimlerini birebir alabileceğiniz gibi 2 öğrenci birlikte de alabilirsiniz. 2 öğrenci özel ders aldığında özel ders bedelinde bir değişim olmaz ve öğrenciler özel ders bedelini yarı yarıya paylaşabilir. Bu sayede daha fazla veya farklı derslerden destek alabilme avantajına erişebilirsiniz. Birlikte özel ders alacak öğrencilerin eş değer bilgi seviyesine sahip olması dersin işleyişi, alınan verim açısından önemlidir. Bir öğrenci bir konuya hakimken diğer öğrenci eksikse konuya hakim olan öğrencinin diğer öğrenciyi beklemesi gerekir. Aynı okulda olan öğrenciler için birlikte özel ders almak oldukça faydalıdır.

Özel coğrafya dersi

Özel coğrafya dersi öğrenimi gören öğrenciler coğrafya dersinde nasıl çalışmalarının gerektiğini de coğrafya öğretmenleri tarafından öğrenir. Öğretmen kendi branşı ile ilgili öğrenciye verimli çalışma yöntemlerini öğretir. Öğretmeni tarafından konuların anlatılması öğrenciye bir güven verir. Öğretmeni gibi düşünmeyi öğrenen öğrencinin coğrafya konularına bakış açısı değişir. Öğrenci konulara hakimiyet kurdukça coğrafya dersini sevmeye ve derste başarıyı yakalamaya başlar.

Özel coğrafya dersi eğitimleri tamamen öğrenciye özel olarak yapılan, öğrencinin hedefleri doğrultusunda planlanan eğitimlerdir. Öğrenci okuldaki coğrafya sınavına hazırlanıyorsa o sene ve dönemin konularından öğrenim görebileceği gibi üniversite giriş sınavına yönelik de öğrenim görebilir. Birebir yapılan coğrafya dersleri sayesinde öğrenciler bildikleri konuların hızlıca geçilmesini sağlayarak eksik oldukları konulara yönelebilir.

Özel coğrafya dersi eğitimlerinde ders veren öğretmenlerin tamamı en az 10 yıl deneyimli coğrafya öğretmenleridir. Öğrenciler okullarda görevli, nitelikli coğrafya öğretmenlerinden birebir coğrafya öğrenimi gördükçe coğrafya dersindeki kaygılarını da atlatır. Coğrafya, hızla ilerlenebilen, iyi bir öğretmen rehberliğinde en iyi şekilde öğrenilebilen, öğrencinin gelişiminin kısa zamanda ders notlarına yansıdığı bir derstir. Alanında başarılı öğretmenlerden alınan birebir coğrafya eğitimlerinin kısa sürede sonuç verdiği öğrencilerin de ilgisiyle bu sürenin daha da kısaldığı tecrübeyle sabittir. Öğrencilerden tek beklenen özel derslerden sonra ders tekrarı yaparak bol soru çözmeleridir.

Özel coğrafya dersi planlarken öğrencinin gün içinde yorulduktan sonra müsait olduğu saatler yerine öğrencinin çok yorulmadığı gün ve saatler tercih edilmelidir. Öğrencinin zihninin açıklığı coğrafya gibi tüm dersler için oldukça önemlidir. Özel ders planlaması yaparken tüm branş dersleri için bu ayrıntıya dikkat edilmesi önerilir. Planlama yapılırken öncelik öğrencinin en çok verim aldığı zamanlara verilmeli, planlama öğrencinin en verimli ders çalıştığı zamanlara göre yapılmalıdır. Bu sayede öğrencinin algılama kapasitesi artmakla birlikte öğrenilenler kalıcı olmaktadır.

Özel coğrafya dersi eğitimlerinde öğretmenler öğrencilere arkadaşça yaklaşır. Öğrenci öğretmeniyle dilediği konuları paylaşabilir. Öğrenci rahat ettikçe coğrafya dersinde karşılaştığı zorlukları da rahatlıkla dile getirebilir. Bu sayede öğretmen de öğrenciye zorluk çektiği konularda detaylı bir şekilde yardımcı olur. Öğrenci dersin ilerleyişini gördükçe ders ile ilgili olumlu düşüncelere sahip olur. Öğrenci coğrafya dersi almaya başladığı gibi umutsuzluk içerisinde olmaz, tamamen heyecanla dersleri işler.

Birebir coğrafya dersi

Birebir coğrafya dersi eğitimleri bir lüks olmaktan çıkmış artık bir ihtiyaç haline gelmiş durumdadır. Bu ihtiyacınızı fark eden kaliteli kurumlardan birebir dersler aldığınızda nitelikli öğretmenlerden öğrenim görebilirsiniz. En az 10 yıl deneyimli coğrafya öğretmenlerinden birebir coğrafya öğrenimi görmek için tek yapmanız gereken Mert Eğitim Merkezi’ni aramak ve dersinizi planlamaktır. Dersler istenilen gün ve saatler için istenilen yoğunlukta planlanabilir. Ders planlaması öğretmenin Mert Eğitim’de görev aldığı özel saatler içerisinde planlanmalıdır.

Birebir coğrafya dersi alarak başarılı olmak için önemli olan deneyimli coğrafya öğretmenlerinden öğrenim görmektir. İşinde uzman bir coğrafya öğretmeninden kısa sürede önemli bilgiler edinebilirsiniz. Ders çalışma şeklinizi coğrafya öğretmeninin öğrettiği şekilde gerçekleştirebilir, konuları birebir olarak en iyi şekilde öğrenebilirsiniz. Alanında uzman öğretmenler öğrencilere ışık tutarak yollarını aydınlatmakta, başarıyı yakalamalarında aktif olarak rol oynamaktadır.

Birebir coğrafya dersi eğitimleri eksikleri olan veya soruları biriken öğrencilerin tercih ettiği eğitimlerdir. Öğrenciler hem okul sınavlarına hem üniversite giriş sınavlarına birebir coğrafya dersleriyle hazırlanabilir. Aynı zamanda yalnızca soruları biriken ve çözemeyen öğrenciler de sorularını deneyimli coğrafya öğretmenlerine sorabilir, konu eksiklerini böylece belirleyerek eksik oldukları konuların anlatılmasını sağlayabilir. Öğretmenler öğrenciye hemen müdahale ederek konu eksiklerini hızlıca giderir.

Birebir coğrafya dersi eğitimlerinde bilgi ön planda, öğrencinin konuları ezberlemesinden ziyade konuları kavraması sağlanmaya çalışılmaktadır. Öğrencinin birebir derslerde öğrendiklerini tekrar etmesi ve öğrendikleri ile ilgili bol soru çözmesi işin en önemli kısımlarındandır. Mert Eğitim’de her dersten sonra mutlaka ödevlendirme yapılır. Bu ödevlerin yapılması bir sonraki derse kadar çalışılması gerekmektedir. Ödevler yapılmazsa dersten verim alımı düşük olur, ödevler yapılırsa birebir ders maksimum verime ulaşır.

Birebir coğrafya dersi alan öğrenciler farklı branşlardan da desteğe ihtiyaç duyarsa özel ders paketlerini değerlendirebilir. Özel ders paketleri öğrencilerin birçok dersten destek aldığı ve özel ders hakkı tanımlanan paketlerdir. Öğrenciler bu paketler kapsamında sene boyunca derslerini diledikleri branştan kullanabilmektedir. Her branşın öğretmeni en az 10 yıl deneyimli olup öğrencilere kesin olarak verimli olabilecek niteliktedir. Özel ders paketlerinin bir diğer önemi de ödeme kolaylıkları ve özel ders bedelinde indirim sağlamasıdır.

cografya-birebir-ders
cografya-dersi-ozel
cografya-ders-ozel
tc-milli-egitim-bakanligi.png

2006'Dan Beri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı !

Mert Eğitim Merkezi özel ders ve kurs programları ile öğrencilerin geleceklerini şekillendiren profesyonel bir eğitim kurumudur.