ÖZEL DERS NASIL VERİLİR ?

En az 10 yıl deneyimli öğretmenlerden özel ders almak için 0216 388 82 34'ten randevu oluştur.

🎓 Özel Ders Nasıl Verilir ?

"Özel ders nasıl verilir ?" sorusuna Mert Eğitim Merkezi çerçevesinden bakmak, Mert Eğitim'de verilen dersleri değerlendirerek bir cevap vermek isteriz. Mert Eğitim Merkezi'nde her dersin en az 10 yıl deneyimli bir çok öğretmeni bulunmaktadır. Her öğretmen alanında uzman olduğu ilkokul, ortaokul veya lise seviyesinde dersler verir. Alanında uzman, işinin ehli öğretmenler tarafından verilen dersler özel dersin nasıl verileceğini, öğrenciye nasıl verimli olunacağını bizlere gösterir. Özel dersin nasıl verildiğini deneyimli öğretmenlerden deneyimlemek, eksiklerinizi gidermek için birebir özel ders randevusu alabilirsiniz.

ÖĞRETMENLER

Tüm derslere en az 10 yıl deneyimli branş öğretmenleri girer.

ÖZEL DERS YERİ

Mert Eğitim Merkezi
(Altıntepe/Maltepe)

ÖZEL DERS ÜCRETİ

1 ders 40 dakika sürer.
Ücret bilgisi için tıklayınız.

derslik
derslik
derslik

Özel Ders Nasıl Verilir ?

Özel ders nasıl verilir, özel ders bir öğrencinin bir öğretmenden öğrenim görmesidir. Ders tamamen öğrenciye özel yapılmalıdır. Öğrencinin eksiklerinin tespiti, hedefine ulaşması için gereken çalışma planı öğretmeni tarafından yapılmalıdır. Öğrenciye uzmanı olduğu dersin konu anlatımlarını yapmak, soru çözümlerini gerçekleştirmek, öğrenciye öğrendiği konular ile ilgili soru çözebilme yetkinliği kazandırmak birebir öğretmeninin görevidir. Öğretmeni öğrencisine özel olarak ders anlatımları yapmalı, öğrencinin anlayabileceği şekilde ilerlemelidir.

Bir özel ders öğretmeni öğrencisinin bilgi birikimini iyi analiz etmelidir. Kendi dersi ile ilgili konularda öğrencisine gerekli tüm desteği vermeli, öğrencinin de derslerin dışında yapması gerekenleri öğrencisine öğretmelidir. Örneğin öğrencisine ödevler vermeli, konuların pekişmesini sağlamalıdır. Öğrencisindeki gelişimi iyi analiz etmeli, karşılaştığı soruları çözebileceği seviyeye ulaştırmalıdır. Özel ders nasıl verilir, öğrenciye nasıl verimli olunur, öğrenci öğrendiklerini nasıl kalıcı olarak hafızasına yerleştirir gibi bir çok soru birbirini tamamlayıcı sorulardır.

Özel ders verilen kurumların çoğunda genç öğretmenler çalışabilmekte, bu öğretmenler de faydalı olamayabilmektedir. Özel ders, deneyim gerektiren, öğrenciye özel yapılan ders türüdür. Hangi öğrenci profiline nasıl konu anlatım yapması gerektiğini bilen öğretmenlerin özel ders vermesi uygundur. Aksi takdirde öğretmen de öğrenci de bocalar, ilerleme sıkıntısı yaşanır, dersten soğunabilir. Nitelikli, alanında uzman, kendini kanıtlamış öğretmenlerden birebir öğrenim görmek bambaşka bir deneyim olmaktadır. Sizler de deneyimli öğretmenleri tercih etmeli, öğrencilerinizin geleceğini güvenilir ellere emanet etmelisiniz.

tc-milli-egitim-bakanligi.png

2006'Dan Beri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı !

Mert Eğitim Merkezi özel ders ve kurs programları ile öğrencilerin geleceklerini şekillendiren profesyonel bir eğitim kurumudur.